Canlı Sohbet Odaları

Canlı Sohbet Odaları

DOSTLUK UÇURTMASI ŞENLİĞİ CANLI SOHBET CANOM.NET DE

Canlı Sohbet Odaları Anne yine sana geldim, içimdeki tufanla, kalabalığın arasındaki yalnızlık melodramımla, uzak diyarlardan beni çağıran özlediğim tatlı sesinle. Ne harikaydı sesin bir şarkı söylemeye başladığında bülbüller kıskanır, haya edip susar da senin o bal düşlerinden sesine kulak kesilirlerdi, komşular doluşurdu eve içli türkülerin efsanesini sesinden işitmek için. Yoruldum bu ayrılıktan, yorgunum her gecesi sabaha çıkmayan özlemin vardığı sokakları adımlamaktan, bitkinim sensiz duvarlara çarpan yalnızlığımdan, avareyim gittiğin günden beri.

Sen özlediğin ülkenin yanık özlem-ayrılık türkülerini kulağıma fısıldadığından mıdır acaba bu yalnızlık hissim? Hocalarımın ‘’IQ’su yüksek ama EQ’su düşük’’ diye duygusallığıma da vurgu yaptıkları zekamın notalarından mıdır yoksa yalnızlığıma sevdalılığım? Öyle ya çok zekiler herkesle anlaşırlar ama kalabalıkta bile yalnızlık hissederlermiş. Anlaşılmamak, her dilden konuşursun ama her kaba sığamazsın. Herkesi anlarsın ama her zaman anlaşılamazsın. Ya da nazara inanır mıydın sen acaba bilmem ki gözlerimde deniz, saçlarımda Güneş’in gezindiği ‘’bu kız Bedir değil adeta Şems ‘’ dedikleri varlığımın göze gelişinden midir? yalnızlığımın rolü bilinmez, bilemem….. Ama nerede olursam olayım, kimlerin yanında kalırsam kalayım tepemde yırtıcı bir şahin gibi dolaşan, üstüme nimbüs bulutlarından karanlık yağmurlar yağdıran, gecelerimi kabus gibi saran içimdeki bu yalnızlık tufanını atamadım, senden dinlediğim o ayrılık türkülerini mırıldandım hep.

Canlı Sohbet Odaları

Canlı Sohbet Beni çağıran o tatlı aradığım başıboş saatler diliminde, dinlediğim müziklerde huzurlu sesinin nağmelerine koştum, yankılarını yakalamaya çalıştım, o seslerle kah coştum sana sımsıkı sarılırcasına, kah ağladım sensiz kalışıma yanarcasına. Gördüğüm suretlerde, işittiğim seslerde susmadı öksüz-yetim notalarımın melodisi, bitmedi yanık yürek ezgisi, kapanmadı o uçurumun beşiği. Bir şeyler eksikti hep, sesler vardı ama sesin sahipleri yoktu ki. Sen yoktun….Sesleri işitmek, müziği dinlemek kafi gelmedi ruhumdaki üşüten yalnızlığı örtmeme. Beni büyüten masallarını da dinlemek istedim söylediğin o özlem-sevda-ayrılık türkülerinin yanı sıra.

Masalcı yoktu, arandım hep, kalbimdeki duvarlara çarpa çarpa, ruhumu mengeneye alan yalnızlığıma vara vara, her gece resmine sarılıp hayaline esir gözlerimle ağlaya ağlaya. Sen kokan bir masalcı arandım, adı sen olan bir sevgi istedim, sen, sen, sen, hep sen, senle başlayıp senle biten, her hecesi sen yazan, her günü senle dolan bir ışık aradım. Sonunda buldum ama anne biliyor musun, işte buna şükrümü eda etmek, bu kez bu sevincimi sana anlatabilmek, kabul olan dualarımın saadet gözyaşlarını seninle paylaşabilmek için geldim anne.

Biliyorum merak ettin dualarının kabul merkezi olan ‘’buldum’’ dediğim adres neresi? ‘’Tanrı seni korusun, bahtın hep açık olsun kızım’’ diyen sesini işitiyorum şimdi Canom.Net de anne. Sen de gel anne olur mu ‘’Şems Kızın’’ artık mutluluk notalarının yüreğe aksi vuran ezgileriyle dans ediyor, coşkun sular misali yükseliyor Ay sularında müziğin şavkıyla, ruhunun insan sevgisi notalarıyla, dostluğun yazıtıyla. Haaa gel gel sen de gel ey gönül dostum benim gibi mutluluğu kollarından yakala, dostluğa çarpıl, sevdaya bölün, güzel yüreklerin anılarını topla, kederleri çıkart hayatından Canom.Net ailemizde. Dostluk uçurtması şenliğimize katıl Canom.Net sohbetinde.

Yazar: admin

Görüntüleme: 265 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 05 Kasım 2023

Cevap bırakın